marianna22 | e-blogi.pl
Blog marianna22
"Pocałunek przeznaczenia". Rozdział I. 2018-03-15

Rozdział I


,,Pocałunek”


 Pokój, w którym się znalazła, był nowocześnie urządzony. Meble, sądząc po wyglądzie, kosztowne i najwyższej jakości. W powietrzu unosił się zapach skóry, drogich perfum i cytrusowego płynu do czyszczenia mebli. Duże dębowe biurko stało pod ogromnym oknem, z którego rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta.


 - Witam!


Usłyszała, po czym nieco zaskoczona odwróciła się w stronę, z której dobiegło ją powitanie, po czym zamarła, niezdolna wydobyć głosu.


Stojący przed nią mężczyzna mógł być marzeniem każdej kobiety. Pociągający to pierwsze, co przyszło na myśl Adriannie. Mężczyzna miał gęste, ciemne włosy, był wysoki i szczupły, a pod świetnie skrojonym, szarym garniturem, kryły się idealnie wyrzeźbione mięśnie. Jego twarz pokrywał delikatny, jednodniowy zarost, który Adrianna tak uwielbiała u płci przeciwnej, a usta były zmysłowe, pięknie wykrojone, kuszące obietnicą namiętnych pocałunków. Największe wrażenie zrobiły jednak na niej jego oczy o głębokim, morskim odcieniu zieleni, ocienione gęstymi ciemnymi rzęsami.


Mężczyzna nie może być aż tak idealny, pomyślała.


- Witam panią! - ponowił powitanie, wyciągając w stronę Adrianny opaloną dłoń. Uścisk miał mocny i pewny.


- Witam! - odpowiedziała lekko drżącym głosem, starając się dojść do siebie.


- Michał Korzyński. Prezes ,,Michael Impresa'' - przedstawił się. - Miło mi.


- Adrianna Listkowska. Mi również - odrzekła, uśmiechając się niepewnie onieśmielona, ale starała się za wszelką cenę, aby jej głos brzmiał profesjonalnie. Nie była pewna, czy jej to wychodziła. Od dawna żaden mężczyzna samym swoim wyglądem aż tak nie wprawił ją w konsternację. A myśli uleciały z jej głowy, gdy poczuła przeskakującą pomiędzy nimi iskrę.


- Proszę usiąść – polecił, wskazując jej wyściełane, eleganckie, czerwone krzesło stojące obok biurka.


- Dziękuję - odrzekła, siadając z gracją i krzyżując nogi. Ciekawe, czy on też coś poczuł, zastanawiała się. - Muszę się mieć na baczności - postanowiła - seksowni, pewni siebie mężczyźni są bardzo niebezpieczni.


- A zatem przejdźmy do umowy, pani Adrianno. – Korzyński nie tracił czasu i od razu przeszedł do rzeczy, czyli do celu ich spotkania. Widać, że lubił konkrety. - Rozumiem, że ma pani wszystkie niezbędne dokumenty?


- Tak, oczywiście. - Skinęła głową, po czym podała prezesowi teczkę z dokumentami i umowę.


On, odbierając je, nieświadomie musnął palcami dłoń Adrianny, a ją przeszył nagły i niespodziewany dreszcz, który poczuła aż w palcach stóp. Nagle zrobiło jej niesamowicie gorąco, a serce zaczęło szybciej bić. Patrzyła na niego zafascynowana, podczas gdy on czytał umowę i uważnie przeglądał dokumenty. Jego usta przyciągały jej spojrzenie jak magnez. Kusiły. Ciekawe, jak smakują jego pocałunki, przebiegło jej przez myśl. Zarumieniła się i natychmiast zganiła w duchu za te grzeszne myśli.


Mężczyzna chyba wyczuł na sobie jej spojrzenie, bo niespodziewanie podniósł wzrok i spojrzał Adriannie prosto w oczy.


Uśmiechnął się.


A ona nie była w stanie oddychać, porażona mocą tego uśmiechu. Serce zaczęło jej walić jak oszalałe, dłonie zwilgotniały, zaschło w ustach. Poczuła, że z wrażenia traci oddech. 


- Wszystko w idealnym porządku – zapewnił prezes Korzyński, wyrywając ją z oszołomienia. - Dawno nie czytałem tak klarownej i świetnie przygotowanej umowy. Jestem pod ogromnym wrażeniem - pochwalił, a jego spojrzenie rozbłysło na moment.


Adrianna, widząc to, nerwowo uśmiechnęła się. Była bardzo z siebie zadowolona i mile połechtana komplementem mężczyzny, pod którego spojrzeniem czuła się zagubiona i niepewna. A rzadko jej się to zdarzało, o ile w ogóle. Nie należała do kobiet, które dają się nabierać na czułe słówka i komplementy, które najczęściej przyjmowała z nieufnością i rezerwą. Nauczona doświadczeniem, nie ufała mężczyznom. Zbyt wiele razy się zawiodła na nich. Nie chciała kolejny raz popełniać tego samego błędu. Z doświadczenia wiedziała też, że mężczyzna, gdy chce czegoś od kobiety, jest niezwykle miły i zasypuje ją tysiącem komplementów, by dostać to, czego chce. Zastanawiała się, czy w przypadku Michała Korzyńskiego jest tak samo.


- Dziękuję - odrzekła skromnie. - To moja praca, robię tylko to, co do mnie należy. Staram się, aby każdy klient naszej firmy był zadowolony.


- Ja jestem bardzo zadowolony, pani Adrianno. - Mówiąc to, Michał uśmiechnął jeszcze szerzej. A ona poczuła, jak niechciany rumieniec wypływa jej na policzki. Znowu nie mogła wydobyć z siebie głosu.


Prezes  wyjął pióro i podpisał umowę, po czym schował dokumenty do teczki i zapytał:


- Czy możemy teraz uczcić podpisanie naszej umowy?


 Wskazał przy tym stolik po lewej stronie od biurka, na którym Adrianna ze zdziwieniem ujrzała butelkę chłodzącego się szampana i dwa kieliszki.


Zaskoczona i onieśmielona jednocześnie jego propozycją, odruchowo przytaknęła, by po chwili przypomnieć sobie o swojej zasadzie.


Jednak było już za późno, bo Michał właśnie otwierał szampana, robiąc to umiejętnie i z wprawą. Rozlał do kieliszków chłodny, jasnobursztynowy płyn i podał jej jeden z kieliszków. Znowu musnął jej dłoń palcami.


Ciekawe, czy on to robi świadomie, przemknęło jej przez myśl, gdy i tym razem poczuła przeszywający całe ciało dreszcz pod wpływem tego dotyku. Krew szumiała jej w uszach i ogarnęło ją gorąco, ale starała się niczego po sobie nie dać poznać.


Muszę zachować dystans, pomyślała, obawiając się reakcji własnego, zdradzieckiego ciała. 


- Za udaną współpracę.


Michał wzniósł toast, nie odrywając wzroku od jej oczu.


Przez chwilę mierzyli się spojrzeniami. W powietrzu czuło się narastające napięcie.  Adrianna szybko upiła łyk szampana i, chcąc ukryć swoje zdenerwowanie, zamknęła oczy. Szampan przyjemnie chłodził jej rozpalone zmysły, delektowała się więc jego smakiem na języku.


Dawno nie piłam tak wybornego, pomyślała i otworzyła oczy.


Napotkała zaintrygowane spojrzenie zielonych oczu Michała Korzyńskiego. Mężczyzna przyglądał jej się z zachwytem i nawet nie starał się tego ukrywać. Serce zaczęło jej szybciej bić. Jego oczy kusiły, zniewalały. Była pewna, że przez chwilę dostrzegła w nich błysk pożądania. Zarumieniła się i spuściła wzrok. I odruchowo spojrzała na rękę, w której mężczyzna trzymał kieliszek. Na palcu Michała błyszczała złota obrączka.


Kretynko! - zganiła się w duchu. - On jest żonaty!


Jej rozczarowanie było tak wielkie, że Adrianna myślała, że za chwilę się rozpłacze.


On musiał coś dojrzeć w wyrazie jej twarzy, bo z troską w głosie zapytał:


- Dobrze się pani czuje, pani Adrianno?


Jego głos był pieszczotą dla jej ucha. Nikt nigdy w tak zmysłowy sposób nie wypowiadał jej imienia.


- Tak - odparła, nie patrząc mu w oczy. - Dawno nie piłam szampana, to wszystko - zapewniła go. Po czym dodała, rzucając mu chłodne spojrzenie:


- I nigdy nie piłam w pracy. To moja zasada.


W odpowiedzi Korzyński uśmiechnął się.


- Czyżby? W takim razie właśnie złamała pani swoją zasadę. Przecież szampan to nic takiego. - Wzruszył ramionami. - Grzechem byłoby coś zupełnie innego - dokończył już nieco niższym głosem.


Przez chwilę mierzyli się wzrokiem, chcąc odgadnąć nawzajem swoje myśli. Adrianna zmrużyła oczy, po czym cicho zapytała:


- Co według pana byłoby tym grzechem?


W odpowiedzi podszedł do niej. Stanął tak blisko, że poczuła zachwycający zapach jego perfum - korzenny, piżmowy, z nutką drzewa sandałowego. Przymknęła na moment powieki. Drżała na całym ciele, ogarnięta nagłym pożądaniem, mało co nie upuszczając kieliszka. Michał, widząc to, wyjął go delikatnie z jej dłoni i odstawił na biurko, to samo robiąc ze swoim, po czym przyciągnął Adriannę do siebie jednym, zdecydowanym ruchem. Zaskoczona gwałtownie otworzyła oczy, uważnie się w niego wpatrując, podczas gdy on wyszeptał jej zmysłowym głosem wprost do ucha:


- Pocałunek. Pocałunek byłby grzechem, Adrianno...


Poczuła, jak nogi robią się jej miękkie jak z waty. Spojrzała odruchowo na jego usta, które wcześniej tak ją kusiły.


Chcę poczuć ich smak, pomyślała.


On pochylił głowę, szukając przyzwolenia w jej oczach i chyba je znalazł, bo po chwili Adrianna poczuła jego usta na swoich. Musnął je najpierw delikatnie, potem mocniej. Ogarnął ją żar. Otoczył ją jego zapach. Zaszumiało jej w głowie. Przywarła do niego całym ciałem. On przesunął językiem po jej wargach, zwiększając nacisk. Westchnęła w odpowiedzi i rozchyliła usta. Natychmiast to wykorzystał, pogłębiając pocałunek. Poczuła, jak jego język zaczyna badać wnętrze jej ust. Nie była w stanie dłużej się opierać i odpowiedziała równie namiętnym pocałunkiem. Jęknął, po czym mocniej ją objął i jeszcze bardziej wpił się w jej wargi. Adrianna objęła go za szyję, wsuwając palce w jego włosy, które okazały się jedwabiście miękkie, tak jak to sobie wyobrażała. Drżała, czując jego dłonie na swoim biodrze, plecach. Jego twardość. Jego żar. Pocałunek trwał i trwał, robiąc się coraz bardziej namiętny i zbliżając ich do granicy, z której nie ma już odwrotu. Gdy Adrianna poczuła dłoń Michała pieszczącą jej udo i zbliżającą się do złączenia jej ud, wiedziała, że musi go powstrzymać.


- Co ja najlepszego robię? - Przypomniała sobie o jego obrączce.


Odepchnęła go gwałtownie od siebie i, ciężko dysząc, zrobiła krok w tył. Nabrzmiałe usta piekły ją niemiłosiernie, przypominając o jej grzesznym zachowaniu. Wciąż była oszołomiona  pocałunkiem.


- Nie możemy tego robić! - rzuciła rozpalona, z trudem łapiąc oddech. I spojrzała przy tym w oczy stojącemu przed nią mężczyźnie. A wtedy dostrzegła jego gorące, rozpalone spojrzenie, w którym lśniło czyste, zwierzęce pożądanie. On też z trudem oddychał.


- Przecież chcesz tego tak samo jak ja, Adrianno -  wyszeptał, z trudem łapiąc oddech i robiąc krok w jej stronę. - Spróbujmy doznać tego, czego oboje tak pragniemy - kusił.


W odpowiedzi cofnęła się odruchowo, obawiając się, że jego dotyk sprawi, iż straci nad sobą kontrolę, a tego nie chciała, bo skończyłoby się to jeszcze większymi wyrzutami sumienia. Bała się, że zbyt łatwo mogłaby się zakochać w tym mężczyźnie. Zbyt łatwo mogłaby mu  ulec. Czuła, że gdyby ją ponownie pocałował, nie opierałaby się długo i pozwoliła uwieść. A przecież nawet go nie znała. Musiała się mu oprzeć. Nie mogę pozwolić sobie na romans z klientem, upomniała samą siebie, przypomniawszy sobie kolejną zasadę, że nie umawia się z klientami oraz nie łączy spraw zawodowych z osobistymi. Tego wieczoru złamała już trzy z pięciu swoich zasad. A to znaczy, że naprawdę straciła nad sobą kontrolę. Musiała odzyskać zimną krew i zdrowy rozsądek. Wiedziała bowiem aż za dobrze, jakie są konsekwencje tego typu błędów. Jej siostrę wyrzucono z pracy, gdy romans z szefem wyszedł na jaw, w dodatku mężczyzna był żonaty. Adrianna, widząc, jak siostra cierpiała po rozstaniu, postanowiła, że sama nigdy nie pozwoli na coś takiego w swoim życiu.


- Nieważne, czego ja chcę ani czego pragnę. Przykro mi, ale nie możemy. Ja nie mogę - mówiąc to, chwyciła torebkę i roztrzęsiona wybiegła z gabinetu, nie czekając na reakcję mężczyzny. Szybko dopadła drzwi windy i drżącymi dłońmi nacisnęła guzik.


- Adrianno, zaczekaj! - dobiegł ją zza pleców głos Michała.


Ale drzwi windy zdążyły się już za nią zamknąć. Adrianna próbowała złapać oddech, wciąż nie mogąc dojść do siebie. Była pewna, że gdyby ją teraz dotknął, rzuciłaby się na niego, całując namiętnie i nie zważając na konsekwencje. Była rozpalona, a jej ciało domagało się spełnienia. Wiedziała jednak, że to, czego pragnie, nigdy nie będzie należało do niej. Do hotelu dotarła po dziesięciu minutach. Jak najszybciej chciała znaleźć się sama. Rzuciła się na łóżko, wtulając twarz w poduszkę, a łzy ciurkiem ciekły jej po policzkach. Wciąż nie mogła dojść do siebie po tym pocałunku. Nadal czuła zapach Michała, jego dłonie na swoim ciele, jego żar, smak jego ust. Nikt nigdy nie wzbudził w niej takiego pożądania. Nikogo tak nie pragnęła. Była pewna, że do końca życia nie zapomni tego namiętnego pocałunku.


Nie zapomni jego...
"Pocałunek przeznaczenia". Prolog. 2018-03-12

Prolog


Wszystko zaczęło się od jednej z najważniejszych podróży służbowych Adrianny Listkowskiej – dwudziestosiedmioletniej prawniczki od ponad pięciu lat zatrudnionej w jednej z warszawskich korporacji. Takie wyjazdy były tam na porządku dziennym. Adrianna dostała ważne zlecenie, które mogło okazać się przepustką do długo wyczekiwanego awansu. Klientem było jedno z największych przedsiębiorstw na Pomorzu, które wiodło też prym w kraju. Listkowska miała podpisać w imieniu firmy umowę, którą w pocie czoła przygotowywała przez ostatnie tygodnie.


W przeddzień wyjazdu wszystko było już przygotowane, a spakowana walizka czekała w przedpokoju. Chcąc być wypoczęta, Adrianna położyła się wcześniej spać. Była jednak tak podenerwowana zbliżającą się podróżą, że przez pół nocy nie zmrużyła oka, przewracając się z boku na bok. Udało jej się zasnąć dopiero nad ranem. Oczywiście zaspała. Obudziły ją oślepiające promienie słońca wlewające się przez otwarte okno do jej sypialni.


Adrianna spojrzała na zegarek i jak oparzona wyskoczyła z łóżka. Było już po dwunastej. Biegiem rzuciła się do łazienki, wzięła szybki prysznic, po czym wyciągnęła z szafy jasne jeansy i biały, bawełniany podkoszulek. Ubrała się w pośpiechu. Szczotką przeczesała długie, lśniące, brązowe włosy, na makijaż nie było już czasu. Spryskała się odrobiną ulubionych perfum o zapachu jaśminu, założyła wygodne tenisówki i zeszła na dół do kuchni. W tempie ekspresowym zaparzyła i wypiła kawę, omal się przy tym nią nie oblewając. Jak zwykle, gdy się gdzieś spieszyła, była roztargniona i często przydarzały jej się podobne historie.


Krótko przed trzynastą była już gotowa do wyjazdu. Wzięła walizkę z przedpokoju i z trudem wytaszczyła ją przed dom, po czym zapakowała do bagażnika służbowego auta, którym miała jechać. Podróż minęła jej nadzwyczaj szybko, bo prowadziła pewnie i z wprawą kierowcy rajdowego. W Gdańsku zjawiła się tuż przed wieczorem. Na dworze było jeszcze jasno. Zmęczona jazdą samochodem, senna i obolała, z trudem dotarła do hotelowego pokoju, w którym się zatrzymała. Padła wyczerpana na łóżko, niezdolna do wykonania najmniejszego ruchu.


Po jakimś czasie przypomniała sobie jednak, że powinna zadzwonić do klienta i umówić się z nim na podpisanie umowy. Niechętnie zwlokła się z łóżka i wyciągnęła telefon z torby.


–  Gdzie ja podziałam wizytówkę? – pomyślała zirytowana.


Wreszcie znalazła ją w portfelu. Szybko wystukała numer i połączyła się. Czekała dłuższą chwilę, po czym w słuchawce odezwał się niski, ale ciepły i zmysłowy męski głos, od którego Adriannie zmiękły kolana. Z wrażenia aż usiadła na łóżku.


–  Michał Korzyński, słucham? 


– Dzień dobry! – przywitała się nieswoim głosem. – Adrianna Listkowska z firmy ,,Company Corporate''. Czy moglibyśmy się umówić na jutro na podpisanie umowy? Właśnie przyjechałam i dzwonię z hotelu.


– Niestety, jutro mnie nie będzie – odrzekł prezes Korzyński. – Mam niezapowiedziany wyjazd do ważnego kontrahenta i nie będę mógł tego przełożyć. Ale jestem jeszcze w firmie, więc jeśli to dla pani nie problem, to może moglibyśmy spotkać się za godzinę w moim biurze? – zaproponował. – Przejrzałbym dokumenty i jeśli wszystko będzie się zgadzało, podpiszemy umowę. 


– Oczywiście, że to dla mnie nie problem – odparła uprzejmie Adrianna. – Przyjadę do pańskiego biura.


– Ma pani adres firmy?


– Tak, mam wszystkie niezbędne informacje. Na pewno dotrę bez problemu – zapewniła.


– W takim razie do zobaczenia za godzinę, pani Adrianno – pożegnał się Korzyński.


Ada rozłączyła się i spojrzała na zegarek. W jednej chwili zapominając o zmęczeniu, biegiem rzuciła się w stronę łazienki.


– Nie mogę się spóźnić – stwierdziła.


W tempie ekspresowym wzięła prysznic i – owinięta hotelowym, puszystym, białym ręcznikiem – wyrzuciła na łóżko zawartość walizki w poszukiwaniu odpowiedniego ubrania. Po dłuższym namyśle wybrała czarną, dopasowaną sukienkę z koronką przy dekolcie i lekki żakiet w kolorze kawy z mlekiem, który idealnie podkreślał czekoladowy odcień jej włosów. Szybko dobrała odpowiednią bieliznę, założyła sukienkę, a na nogi włożyła wysokie, eleganckie, czarne pantofle. Z kosmetyczki wyciągnęła szczotkę i przeczesała włosy. Błyskawicznie nałożyła makijaż, kropla perfum. I już była gotowa do wyjścia. Krótki przegląd w lustrze upewnił ją, że wyglądała doskonale.


Adrianna wzięła głęboki oddech i spojrzała na zegarek. Do spotkania zostało piętnaście minut. Ze stolika przy łóżku zgarnęła portfel i telefon, wrzuciła je do torebki. Zabrała teczkę z umową i dokumenty, a chwyciwszy żakiet, wybiegła z pokoju tak szybko, na ile pozwalały jej na to wysokie obcasy szpilek.


Dopiero przy samochodzie zorientowała się, że nigdzie nie ma kluczyków. Zirytowana i zła na siebie wróciła do hotelu i kłusem wbiegła po schodach, migiem wpadła do pokoju. Kluczyki leżały koło łóżka. Chwyciła je i wybiegła. Do spotkania zostało niecałe dziesięć minut. Wyjeżdżając z parkingu, uświadomiła sobie, że nie wie, dokąd jechać, bo nie sprawdziła adresu firmy na wizytówce. Zła i jeszcze bardziej na siebie wkurzona w pośpiechu wygrzebała z torebki portfel, a z niego wizytówkę. Sprawdziła adres. Okazało się, że do biura klienta ma niecałe pięć minut drogi samochodem.


Adrianna odetchnęła z ulgą dopiero, gdy dotarła na miejsce. Zatrzymała się przed eleganckim, oszklonym, wysokim biurowcem i wysiadła z auta. Na dworze było już prawie ciemno, wiał przyjemny, ciepły wietrzyk, a w powietrzu pachniało jaśminem. Kobieta na moment przymknęła oczy, rozkoszując się chwilą. Jednak szybko przypomniała sobie o spotkaniu i, spojrzawszy na zegarek, zabrała z auta dokumenty i torebkę. Zamknęła samochód, po czym szybkim krokiem weszła do biurowca.


Hol był jasny i przestronny, modnie urządzony. Siedzący za biurkiem portier poinformował ją, że biuro prezesa znajduje się na samej górze i wskazał drzwi windy. Adrianna wjechała na najwyższe piętro wieżowca i wysiadła. Na korytarzu nie było żywego ducha. Stało tylko puste biurko sekretarki. Skierowała się więc w stronę drzwi z napisem ,,PREZES''. Wzięła głęboki oddech i weszła do gabinetu, zamykając za sobą cicho drzwi.


  


Zapowiedź na blogu. 2018-03-12

Od dzisiaj cyklicznie będę wstawiała na bloga powieść w odcinkach "Pocałunek przeznaczenia" (romans z wątkiem kryminalnym).


Zachęcam do lektury ;) 


 Poetycko. 2018-03-06

** bez ciebie


 


świt jest taki obcy


a noce zbyt chłodne


bezsenne


 


wieczór skrada się powoli


niczym czarny kot


oplata tęsknotą każdą myśl


zasuszone róże


 


listy od ciebie pokrył kurz


została wspomnień garść


chyba najwyższa pora


 


pozwolić im odejść…


 


 


Autor: Marianna / z szuflady/ zdj. internet galeria


 


Myśli, aforyzmy, cytaty. 2018-03-03


Myśli, aforyzmy, cytaty. 2018-03-01


zdj. WielkieSlowa.pl


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]