Recenzja książki. | marianna22 | e-blogi.pl
Blog marianna22
Recenzja książki. 2016-05-09

Central Park, Guillaume Musso, thriller, wyd. Albatros 2015, str. 352.


 


8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?


 
Liczne zwroty akcji, fabuła dosyć zawiła, początek najlepszy. Zakończenie - słabe. Były też momenty zbyt drastyczne, jak dla mnie. Mimo wszystko książkę czyta się szybko, napięcie jest stopniowane, aż do punktu kulminacyjnego. Opis zachęcający, okładka też, tylko treść niestety rozczarowuje. A szkoda...
Co tu dużo mówić, mam mieszane uczucia, co do tej książki. Mimo jej pochlebnych recenzji mi ona nie przypadła do gustu. Były momenty, kiedy gubiłam się w chaosie informacji, którymi byłam bombardowana z każdej strony. I sama historia Alice i Gabriela - jak dla mnie było to uszczęśliwiane na siłę głównej bohaterki, najpierw autor odebrał jej wszystko co miała, a później kazał jej żyć dalej z piętnem poczucia winy... Takie odniosłam wrażenie i to mi się nie podobało.


Podsumowując. Początek super. I tylko on mi się podobał. Ale im dalej tym było gorzej. Samo wyjaśnienie całej sprawy i zakończenie książki rozczarowało mnie. I to bardzo, poczułam  się wręcz oszukana. To jakieś kpiny? pomyślałam. Liczyłam na wciągający thriller a dostałam figę z makiem. Dosłownie. Nie wiem, czy jeszcze sięgnę po jakąkolwiek powieść tego autora. 
Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]